?1. Proszę o udostępnienie dokumentacji geologicznej
Inwestor posiada dokumentację geologiczną do wglądu.
?2. Proszę o udostępnienie obliczeń konstrukcyjnych
Obliczenia będą udostępnione wybranemu Wykonawcy.
?3. Dotyczy rysunku Kż-22. Proszę o weryfikację zestawienia stali,
Rys. Kż-22 - pręt nr 6 posiada długość 12m
Rys. Kż-21 – pręt nr 16 posiada długość 8,3m
Rys. Kż-31 – Dla wieńca Wp2 dodano długość prętów nr 2 (ϕ16) Ilość strzemion wystarczająca
?4. W opisie do architektury w dziale 5.2 istnieje zapis: „w nasypach miejscowo stwierdzono obszary po śmieci budowlanych” oraz „pod budowę fundamentów śmieci i część nasypów należy wybrać i zastąpić zagęszczona podsypką piaskową”. Proszę o podanie jaka ilość m3 należy zastąpić podsypką piaskową.
Obecnie wykonywane są dodatkowe badania gruntowe mające uszczegółowić zakres niezbędnych prac potrzebnych do prawidłowego wykonania fundamentów i posadzek.
?5. W opisie do architektury w dziale 5.2 istnieje zapis: „w nasypach miejscowo stwierdzono obszary po śmieci budowlanych”. Prosimy o informację, czy są to typowe śmieci budowlane , czy ziemia skażona przemysłowo, wymagająca kosztownej utylizacji.
Śmieci typowo budowlane. Działki na terenie parku przemysłowego były zbadane pod kątem zanieczyszczeń chemicznych. Na przedmiotowych działkach nie występuje zanieczyszczenie gruntu.
?6. Dach nad częścią socjalną wg opisu do architektury ocielony jest styropianem, a wg przekroju C-C wełną mineralną gr.20cm.Które rozwiązanie należy przyjąć?
Dach nad częścią socjalną ocieplony wełną mineralna 20 cm.
?7. Dach nad częścią magazynową wg opisu do architektury ocielony jest wełną mineralną gr.24cm , a wg przekroju B-B wełną mineralną gr.20cm.Jaką grubość wełny należy przyjąć?
Dach nad częścią magazynową ocieplony wełną mineralna 24 cm.
?8. Wg opisu do architektury w dziale 5.3 i 5.4 ściany fundamentowe do poż +0,35cm mają być wykonane z żelbetu gr 20cm, ściany powyżej z bloczków Silka24,12 i 8cm, wg opisu do konstrukcji , i rys ław ściany fundamentowe należy wykonać z bloczków betonowych klasy 20 gr 25cm, cokołowe do +0,30cm z cegły pełnej gr 25cm, a powyżej z z bloczków z betonu komórkowego gr 24cm klasy 7, ściany działowe również z bloczków z betonu komórkowego. Które rozwiązania należy przyjąć?
Ściany cokołowe w magazynie do poziomu +0,30 żelbetowe (mur oporowy). Ściany cokołowe w części socjalnej powyżej fundamentów do poz. 0,00 z bloczków betonowych, od poz. 0,00 do poziomu +0,30 z cegły pełnej. Ściany powyżej z bloczków z cegły Silka 24 cm, działowe z Silki 12 cm. (wyjątek pomieszczenia mokre – ceramika lub gk wodoodporne ).
?9. Wg opisów do architektury i konstrukcji ściany oddzielenia pożarowego należy wykonać z bloczków silka. Jaką grubość ściany należy przyjąć 24cm czy 36cm (na rysAw-02/R1 w uwagach jest podana gr 24cm, na rzucie oraz w rysunkach konstrukcyjnych ściana ma gr 36cm) ? Silka gr.24cm posiada właściwości ogniowe EI240. Ponadto proszę o informację czy w przypadku zmiany grubości na 24cm (zgodnie z uwagą 3) należy przewidzieć także trzpienie tej grubości
W ścianie p.poż. grubość ściany 36 cm z cegły Silka (jak na rysunku) ze względu na konstrukcje ściany.
?10. Prosimy o podanie rodzaju wykończenia posadzek , ścian i sufitu klatki schodowej.
Klatka schodowa. Na biegach i spocznikach płytki gresowe (6.12 arch.) antypoślizgowe. Tynki cem.-wap. . Ściany wewnętrzne malowane farbami emulsyjnymi w kolorze jasnym ( do uzgodnienia z Inwestorem).